Училищна компания „Избери доброто“ – пример за активна гражданска позиция и социална отговорност
С ентусиазъм, креативност и желание за промяна учениците от ПГТО „Добри Желязков“ от 8,9 и 10 класове се включиха в училищната кампания „Избери доброто“. Успешно реализирахме поредна инициатива в партньорство с Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните МКБППМН-Сливен.
Основната цел на съвместната дейност “Аз и моите избори“ беше да насърчи сред учениците от 8, 9 и 10 класове ценности като доброта, толерантност, взаимопомощ и отговорно поведение. Чрез провеждане на групова работа в класовете учениците изработиха прекрасни постери и показаха, че всеки човек може да допринесе за по-добра училищна и обществена среда чрез своите ежедневни избори, постъпки и последици. На 25.06.2026г. изложихме всички постери, а училищна комисия отличи най-добрите творби, които ще бъдат наградени.
Благодарим на МКБППМН-Сливен за ползотворната дългогодишна работа и прекрасните инициативи, които успяваме да реализираме чрез партньорството си. Доброто започва от всеки един от нас и е важно да избираме доброто – то винаги намира път обратно. Доброто е сила, която обединява!



